Monthly Archives

Şubat 2017

Araştırma, Ekmek Parası

Uluslararası Taşımacılığın Altın Kuralları

Sizler için derlemiş olduğumuz bu yazıda lojistik/taşımacılık alanındaki altın kurallar nelerdir derinlemesine ele alacağız. Hem firmaları hem de firmalardan hizmet almak isteyen, almış olan kişi veya kurumları yakından ilgilendirmektedir. Seray Uluslararası Taşımacılık Firması olarak 20 yılı aşkın süredir Türkiye’de ve Avrupa taraflı hizmet veren taşımacılık firması olarak, Balkan ve Doğu Avrupa ülkeleri üzerinden örneklemeler veriyor olacağız.

 Zaman: Taşımacılık faaliyetlerinin tümünde zaman kişi ve kurumlar olarak hayati bir öneme sahiptir. Türkiye üzerinden ya da Balkan ve Doğu Avrupa üzerinden gerçekleştirilecek olan taşımacılık/lojistik faaliyetlerinden miadı olan sevkiyatlarda lojistik firmalarına önemli bir görev düşmektedir; yükün zamanında sevki gerçekleştirilecek olan noktaya hiç zaman kaybetmeden teslimatının gerçekleştirilmesidir. Sevki gerçekleşecek olan yükün gününde ve saatinde istenilen nokta olması taşımacılık faaliyetlerinde en hassas ve en dikkat noktaların başında gelmektedir. Hizmet veren firma olarak ve hizmeti alan kişi ya da kurum olarak bu hususa riayet etmek gerekmektedir.

Güven: Seçimi yapılacak olan firmayı seçerken hangi kriterleri göre belirliyorsunuz, size sunmuş oldukları fiyat tekliflerine göre mi? Eğer ilk kriteriniz hizmet bedeline verilen en uygun fiyat teklifiyse, bu kriteri listenizin el altına eklemenizi önermekteyiz. Sevki gerçekleştirilecek olan yük ofis malzemeleriniz, evinizin bir mobilyası, manevi değeri çok büyük olan bir vazo ya da maddi değeri büyük olan bir piyano veya işinizle alakalı ekipmanlar… Teslimatı gerçekleştirilecek olan firmaya güveniniz bu bağlamda tam olmalıdır. Aksi halde çok büyük sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Uluslararası taşımacılık firmalarını değerlendirirken Firmanın kaç yıldır lojistik alanında faaliyet gösterdiğine, referanslarına, hizmet kalitesine ve sigorta kapsamına göre kriterler üzerinden değerlendirmeniz daha sağlıklı bir karar almanıza neden olacaktır.

Ayrıcalıklı Hizmetler: Yukarıda kısaca özetlediğimiz maddelerden sonra seçeceğiniz taşımacılık firmaları artık daha belirgin hale gelmiştir. Birçok madde olmasına rağmen biz bu son maddede firmalar arasındaki en belirgin hizmet çeşitliliğinden ve sizlere sunmuş oldukları ayrıcalıklı koşullardan bahsedeceğiz. Bu hizmet çeşitlilikleri gerek ürünlerin sigortalanması, gümrük çözümleri, depolama hizmetleri, uydu üzerinden araç takibi, sunmuş oldukları çağrı merkezi dil desteği, ürünlerinize özel olarak tasarlanmış özmal araçlar olarak sıralanmaktadır. Örneğin bir tekstil firmasısınız ve üretmiş olduğunuz takım elbiseleri bir noktadan diğer bir noktaya hiç ütüsü bozulmadan sevkinin gerçekleşmesini istiyorsunuz, bu bağlamda tercih edeceğiniz araç filosu askılı araç olacaktır. Bu gibi ayrıcalıklı ve yükünüzün tipine göre özel olarak tasarlanmış firmaları seçmeniz daha yerinde bir karar olacaktır.

Taşımacılık ve lojistik sektörü hakkında yakından takip ettiğiniz konuları web sitemiz üzerinden öğrenebilir ve Yunanistan, Arnavutluk, Makedonya taşımacılığında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizi yazı üzerini tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Powered by themekiller.com