Genel

EFT nedir? Havale Nedir?

Bir çok kişi eminim ki benim gibi eft yapması gerekirken havale yapıp ödemeyi (veya herhangi bir para transferini) başka bankaya yapması gerekirken kendi bankasından bir hesaba yapmıştır. Geri çekebilen varsa ne ala. Gidenin arkasından da ağlamak olmaz. Ben ne bileyim havale ile eftnin bu kadar fark ettireceğini. Birini hızlı diğerini yavaş biliyordum ben. Ergenlik işte 🙂

Havale Nedir?

Havale, aynı bankalar arası para transferine denir. Örneğe gerek yok açıklama gayet yeterli ancak ben yine de yapayım. ( YKB hesabınızdan başka bir YKB hesabına yapmış olduğunuz para transferlerinde havaleyi kullanabilirsiniz. IBAN ile ödeme yapmanızı öneririm.

EFT Nedir?

EFT ise farklı bankalar arası yapılan para transferlerinde kullanılır. Yani örnek verecek olursam; Garanti hesabınızdan İş Bankası hesabına yapacağınız para transferinde kullanılır.

Haydi sağlıcakla kalınız 🙂Bir önceki yazımız olan Leyla ile Mecnun 72. Bölüm başlıklı makalemizde Leyla İle Mecnun 72. Bölüm Tek Parça full izle, Leyla İle Mecnun 72. Bölüm Tek Parça izle ve Leyla İle Mecnun 72. Bölüm Tek Parça izlesene hakkında bilgiler verilmektedir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply Burak İşci Ocak 8, 2013 at 21:26

  EFT ‘ler de IBAN mı kullanılıyor , hesap no mu?

  • Reply Serhat Atik Ocak 8, 2013 at 23:19

   Her ikisini de kullanabilirsin numaraları çok dikkatli girersen iban daha iyi fakat ben nokta atışı yapıcam diyorsan hesap no ile de yapabilirsin. Önce bankayı sonra şubeyi seçtirir sonra da hesap numarasını girmeni ister ki bu da sana doğru banka doğru şube ve doğru kişiyi bulmanı sağlar. İban ile banka veya şube seçemediğin için numarayı tam ve doğru girmen gerekir. Zaten onaylamadan önce de sorar sana yatırmak istediğin kişi/kurum şu mu diye onaylamanı ister.

  Leave a Reply

  Powered by themekiller.com