Hakkımda

Kişisel Bilgiler ve İletişim Bilgileri
Ad / Soyad : Serhat Atik
Uyruğu : T.C.
Doğum Yeri : DENİZLİ
Doğum Tarihi : 15 / 03 / 1993
Medeni Durum : Bekar
Telefon : 0 543 563 62 31
İkamet : ANKARA / SİNCAN
Mail : serhatatik@hotmail.com.tr
Web Site : serhat.kim

 


Eğitim Durumu

İlköğretim :
Mustafa Kaçmaz İlköğretim Okulu (Anasınıfı, 1. ve 2. Sınıf) Denizli
Atam İlköğretim Okulu (3. ve 4. Sınınf) Ankara / Altındağ
Hasan Sağlam İlköğretim Okulu (5. ve 6. Sınıf) Ankara / Pursaklar
100. Yıl İlköğretim Okulu (7. ve 8. Sınıf) Ankara / Sincan

Ortaöğretim :
Sincan Anadolu Meslek Lisesi / Web Tasarım Bölümü

Üniversite :
Gazi Üniversitesi / Bilgisayar Programcılığı / Uzaktan Eğitim


Çalıştığım Yerler

1. 4M Bilişim: 6 ay staj yaptım. Bana kendi işimi yaptırmamasından dolayı ayrıldım.

2. Hakan Ajans Web Tasarım ve Matbaa: 6 ay staj yaptım. Staj süremin bitmesiyle üniversite sınavlarından ve çalışmak zorunda olduğumdan dolayı işten ayrıldım. Hala görüşüp web tasarım ile ilgili fikir alışverişi yapmaktayız.

3. Yurtiçi Kargo: Buraya Kariyer.Net üzerinden başvuru yaparak girmiştim. Kasım 2011’de başladığım işe Ağustos 2012’de istifa ederek ayrıldım. 12 saat ile 16 saat arası çalıştığım iş yerindeki ortam olmasa katlanabilinecek bir iş olmasa da sigorta ve paranın aksatılmadan yatmasından dolayı sürekli ayrılıcam deyip devam edilen bir iştir. Yoğundur, ağırdır, iş süresi uzun parası da ona oranla azdır ama üniversite paramı ve kendi harcımı çıkarttığım için yetiyordu.

4. Lc Waikiki: Yaklaşık bir yıla yakın satış danışmanlığı yaptım. Staj yapma zorunluluğum olduğu için ayrılmıştım. Aslında seviyorum bu ortamı. Staj bittikten sonra yeniden girmek istedim ancak sonradan vazgeçtim. Hedeflerime göre değildi. Ancak ortamını hala özlüyorum.

5.Açı Yayınları: Yine burası da Kariyer.Net aracılığı ile girdiğim bir yer. Grafik deneyimimden ziyade kargo deneyimimi göz önüne alarak çağırılmışım. Gelen siparişleri hazırlıyor, paketliyor ve kargoya veriyordum. İlerleyen zamanlarda grafik tasarımında çalışan kişi farklı bir birime geçince fırsatı kullanarak kendimi gösterdim ve grafik birimine geçtim. Bu olaydan sonra Açı Yayınları’nın destek verdiği e-ticaret sitesinde (acikitabevi.com ve avantajkitap.com) içerik editörü, grafiker ve sosyal medya danışmanı olarak çalıştım.

6. P&B Grup Teknolojik Danışmanlık Merkezi: Yurtiçi Kargo ve Açı Yayınları’ndan sonra Kariyer.net üzerinden iş başvurusu yapıp da çağrıldığım 3. yer burası. Yurtiçi kargoda çalışırken burada eğitmen olan Murat Erkoca açmıştı burayı. Göz aşinalığı olduğu için ve CV’mde gördüğü için beni çağırmış. Konuşup, anlaştıktan ve mülakatı geçtikten sonra işe alındım. Buradaki maceram kısa sürmüştü. Bir takım işleyiş sorunları ve bazı konulardaki anlaşmazlık nedeniyle ayrılmıştım. Burada grafik ağırlıklı olarak tasarım yaptım. Portfolyomu bulabildiğim taktirde siteye ekleyeceğim.

7. Elifcan Basın Yayın: Açı Yayınları’nda kazandığım tecrübeye dayanarak farklı bir e-ticaret (kitap üzerine) sitesinde çalışan arkadaşımla birlikte Elifcan Basın Yayın şirketinin maddi desteği ve depo desteği ile kitapseruveni.com sitesini kurduk. 2015 Mart ayında başladığımız bu serüven tüm hızıyla devam etmektedir. Buralardan kazandığım deneyimleri de ayrı ayrı yazılarda belirtmeyi düşünüyorum.


Yabancı Dil
İngilizce : Yapmış olduğum işte bana yeterli olacak kadar ingilizce bilgisine sahibim. Bildiğim web dilinde çok fazla ingilizce sözcük var, bu konuda kendime yetecek kadar ingilizce öğrendim. Şuan ki yaptığım işte boşluğa çıkabildiğim ilk fırsatta kurs, uygulama ve yurt dışı desteği ile bu dili tamamen öğreneceğim. Devamında ise diğer popüler dillere de yoğun efor göstermek istiyorum. İngilizceden sonra İspanyolca ve Çince öğrenmeye çalışacağım.


İlgi Alanlarım ve Gelişimim
Bilgisayar ve Tasarım : 12 yaşımdan beri photoshop programı kullanmaktayım. Yıllardır tek ilgi alanım bilgisayar ve tasarım oldu diyebilirim. Yaşıtlarım bilgisayarı oyun amacıyla kullanırken ben eve kapanıp saatlerce grafik üzerinde uğraşıp tasarım yarışmalarına girerdim. Kendi kendime ve hiçbir zaman bildiğim bilgilerle yetinmeyip hep bilgime bilgi katmaya çalıştım. XHTML + CSS ile tanıştığım günden bu yana her zaman takip ettim. Grafik tasarımı bırakıp bu alana yoğunlaştım. 2009’dan beri grafik tasarımla birlikte web tasarımıyla da yoğun olarak uğraşmaya başladım. İkisini birlikte yürütüp hem kodsal hem de görsel alanda en iyi web siteleri ortaya çıkarmaya çalıştım. Sorunsuz web siteleri yapmak hep amacım olmuştu zaten ve son 1 yılda bu alanda uzmanlaşmaya yakınlaştım diyebileceğim seviyeye geldim. Yıllarca uzmanları takip ettim ve gördüğüm her şeyin üzerine kendimden bir şeyler katarak yapmaya çalıştım. Amacı sadece para kazanmak olarak görmedim. Her zaman işimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım.


Hedeflerim
En iyisi olmak : Yapılan iş her ne olursa olsun insan o yaptığı işte en iyi olmalıdır. Benimde hedefim yıllardır yaptığım işi en iyi şekilde yapmaktır. Gelecek yaşamımda da daha kullanışlı ve grafiği oldukça az ama güzel görseli olan web siteleri tasarlayarak kaliteyi arttırarak devam ettirmeyi planlıyorum.


– GÜNCELLEME – 16.09.2016 –

Hakkımda yazısını ilk olarak 3 Temmuz 2012 tarihinde yazmışım. Daha sonra 3 Haziran 2014 tarihinde dijitalblog adresinde uzun uzun hakkımda yazısı yazmışım. Kim okur o kadarını çok merak ediyorum. Bu hakkımda yazılarından bu yana çok şey değişti çok şey gelişti. Bunu maddeler halinde sıralayacak olursam;

 • Öncelik olarak belirlediğim grafikerlik alanını iş olarak yapmayı bıraktım. Artık ne web tasarımı üzerine ne de grafik üzerine iş almıyorum.
 • Bu süre zarfında girişimcilik konusunda ilerleme kaydettim. Yakında yeni girişimlerimi sunabilirim.
 • Hala grafik tasarımı yaparken, blog ya da her hangi bir kodlama işiyle uğraşırken ilk günkü gibi heyecan duyuyorum. Yıllar süren verdiğim ara baya işe yaramış bu konuda.
 • Girdiğim hiç bir işten pişman olmadım. Hepsini ayrı ayrı sevdim ve hepsinden harika deneyimler kazandım.
 • Hiç bir zaman ben buraya ait değilim tavrıyla yaklaşmadım, şuan burdaysam alacak derslerim, öğrenecek şeylerim vardır diye düşündüm. Hangi işteysem en iyisini yapmaya çalıştım.
 • Sürekli yenilikler düşündüm. Sürekli yeni bir girişim projesi oluşturdum.
 • Oluşturduğum girişim projelerini harekete geçiremeden hepsini rafa kaldırmak zorunda kaldım.

4 Comments

 • Reply Hakan Atalay Temmuz 15, 2012 at 11:44

  Yolun her daim açık olsun kardeşim..

  • Reply Serhat Atik Temmuz 21, 2012 at 22:21

   Allah razı olsun kardeşim çok sağolasın.

 • Reply berfin Kasım 21, 2014 at 19:40

  yazdığınız hikayeler çok güzel.Ellerinize ve yüreğinize sağlık ..

 • Reply taner topal Mart 4, 2015 at 22:35

  seninle bir ömre adlı kitab internette bulamadım sevgilimin doğum gününe kadar bulmam lazım nereden bulabileceğimi bana önerir misiniz acaba
  tanertopal@hotmail.com.tr bana buradan mail atar mısınız

 • Leave a Reply

  Powered by themekiller.com