DÜZENLEME: KORE MALI (REPLİKA) GALAXY SERİSİNE ROOT NASIL YAPILIR? IMEI NASIL GİRİLİR? Başlıklı konuya giderek root ve imei atma işlelerini yapabilirsiniz.

YOĞUN İSTEK ÜZERİNE; ŞARJI AZ GİDEN REPLİKA TELEFONLAR İÇİN ÖZEL ÜRETİLMİŞ 6000mAh PİLLERİ İNCELEDİM. 

Bunun için GERÇEKTEN alıcı olan kişiler iletisim@serhatatik.com.tr adresinden benimle iletişime geçebilir.  

BURAYA TIKLAYARAK İNCELEMEYE BAKABİLİRSİNİZ

Merhaba arkadaşlar, bugün size replika ürünler hakkında bilgiler vereceğim. Daha sonraki yazılarımda da replika imei girme, samsung logosunu getirme ve root işlemini anlatacağım. Sorularınıza da yanıt vermeye çalışacağım.

.

İlk olarak bilmenizi isterim ki piyasada ki replika modeller kalitelerine göre sınıf sınıf ayrılmaktadır ve 450 liranın altında satılan hiç bir modeli almamanızı kesin olarak belirtmek isterim. Şu an piyasadaki 1.sınıf kore malı s4 modeller 500 ile 750 lira arasında değişmektedir. Bu fiyat farkları da satıcının insiyatifine göre belirlenmektedir. Yani adam ürünün çok kaliteli olduğunu belirtmek için de fiyat arttırabilir ya da ürünün kalitesini gören müşterilerinin alacağını düşünerek de o fiyattan satıyor olabilir.  Ürünün 1. sınıf bir ürün olduğunu anlamanız çok zor değil tabiki elden alıp kontrol edebilirseniz almadan önce. İnternetten alacağınız ürünlere de mutlaka ve mutlaka satıcının kendi eklediği bir video olmasına dikkat edin aksi taktirde 200 liraya satılan s4 modeli size 550 liraya satabilir.

.

Kore malı S4 Modellerinin Özzellikleri ve Nasıl Ayırdedilebileceğine Gelecek Olursak;

Kore malı s4 modellerinin pil yuvasında Made in Korea yazar.

Aynı şekilde pillerinin üzerinde de Made in Korea yazmaktadır. (Bu konuya birazdan değineceğim)

Eğer test edip alma şansınız varsa dokunmatiğine kesin olarak bakarak alın. Bazı modeller s4 kadar iyi olsa da bazılarının dokunmatiği kutu içerisinden bozuk çıkabiliyor.

Hafıza kısmına kanıp almamanızı öneririm. (Bu konuya da değineceğim)

Telefondan telefona sensör farkı da olabilmektedir.

Bazı telefonlarda göz sensörü bazılarında dokunmadan hareket ettirme sensörü bulunmaktadır.

Alırken mutlaka sensörlü olup olmadığına dikkat ediniz. Sensörsüz telefonlar da bulunmaktadır ve haliyle çok daha ucuza satılmaktadırlar.

Sensörlü olup olmadığını anlamak için ise Ayarlar>Aygıt>Action ( Hareket ) kısmından açarak bakabilirsiniz.

.

Gelelim bir takım hususlara;

Öncelikle batarya konusuna değineceğim. Bazı bataryalarda Made in Korea yazarken bazılarında orjinal Samsunların çoğunda olduğu gibi Made in Japan/Finished in China yazmaktadır. Kore malı olanlar sahte Çin malı ürünlerden biraz daha kalitelidir. Çin malı bataryaları günde rahat bir şekilde üç kere şarj edebilirsiniz ve bunu üstelik sadece beklemedeyken harcamaktadır. Yani aldığınız telefonda bu pil varsa şarj aletinizi yanınızdan ayırmayın tavsiyesinde bulunabilirim. Kore malı olan bataryalar biraz daha uzun süre gitmektedir ve bekleme kısmında daha uzun süre gitmesi için Easy Task Killer ve Easy Batary Saver programını birlikte kullanabilirsiniz. Yaklaşık iki kat daha uzun süre gidiyor pilinizin ömrü. Bu telefonların bekleme süresinde bu kadar pil tüketmesinin başlıca sebeplerinden biri sürekli ağ aramasıdır. Yani orjinaller direk olarak Vodafone baz istasyonuna bağlanırken bunlar dolaylı yoldan bağlanarak daha çok enerji tüketmektedirler. Fakat dolaylı yoldan yapmalarına rağmen kesinlikle ne bir kesinti ne de çekim konusunda en ufak bir sorun yaşamazsınız. Mobil internete bağlanırken de sıkıntı yaşamayacaksınız. Yani 3310 hatta 5110 imeisi de yüklü olsa 3G olarak internete bağlanabilir ve görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

.

Telefon Üzerindeki Değerler Ne Kadar Doğru?

Kesinlikle bu konuda telefonun üzerindeki yazan değerlere inanmayınız. 1. Kalite olan 5 tane yanyana telefon koyun 5inde de farklı değerler görebilirsiniz. Hafızalarında ortalama 2GB Dahili 16GB telefon belleği olduğu yazmaktadır fakat normalde çoğunda 500MB Dahili 2-3GB telefon belleği olmaktadır. Bu konuda da aklınıza bişey takılmasın telefona indirdiğiniz uygulamayı Clean Master programıyla sorunsuz bir şekilde Hafıza Kartına veya Telefon Belleğine taşıyabiliyorsunuz.

.

Not: Telefon üzerindeki gelen Antutu uygulamasına kesinlikle inanmayınız.

.

Oyun Performansları Nasıl?

Şu ana kadar yazdığım herşey 1. Sınıf Replika Kore Malı telefonlar için geçerlidir. 400 liralık ürünlerde bu kaliteleri bulamazsınız. Oyun konusunda da hiç bir sıkıntı yaşamazsınız orjinal S4 ile kıyaslandığında dersem yalan söylemiş olurum. Doğal olarak arada farklar bulunmakta fakat ortalama oyunlarda hiç bir sıkıntı yaşamadan oynayabilirsiniz. Test etme imkanı bulduğum bir kaç oyun;

Dolmuş Driver (Çok nadir kasmalar oldu bunun sebebi de arkaplanda açık unuttuğum programlardan kaynaklı)

Candy Crush (Hiç bir sıkıntı olmadan çok akıcı bir şekilde oynadım)

Subway Surf (Nadir olarak kasmalar oldu fakat yine de orjinaldeki kadar akıcı oynayamadım)

Angry Birds (Hiç bir sürümünde kasmaya rastlamadım gayet akıcıydı)

Cut the Rope (Gayet güzel bir şekilde sorunsuz oynadım)

Speed Moto2 (Sorunsuz oynadım)

Dr. Driving (Hareket sensörlü olarak ya da manuel olarak hiç bir sorun çıkarmadı)

Ocean Tower(Yine hiç bir şekilde sorun çıkarmadan oynanıyor)

Deneyebildiklerim bu kadar eğer denememi istediğiniz bir oyun varsa yoruma belirtisiniz ve oynayıp size nasıl olduğunu söyleyebilirim.

.

Uygulamarda sorun çıkarıyor mu ?

Şu ana kadar sorun çıkardığı hiç bir uygulamaya rastlamadım. Skype üzerinden kamera ile görüşürken dair gayet stabil bir şekilde çalışmatadır.

Bir sonraki yazımda root, imei girme ve samsung logosunu yerine ANDROID yazıyorsa eğer logoyu nasıl getireceğinize dair bilgileri paylaşacağım. Sağlıcakla kalın.

BİR İŞİNİZE YARADIYSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ REKLAMA TIKLAYARAK YARDIMCI OLUNUZ. ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM.Bir önceki yazımız olan Dijital Günlüğümün Kafası Karışmış başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.