Ekmek Parası

Macera Oyunları

Karşımda bir maceraperest görüyorum sanırım. Birlikte bin bir türlü maceraya atlamaya hazır mısın? Unutma bir macerada ummadığın şeyler karşına çıkar, hepsiyle başa çıkabilecek misin? Evet dediğini duyar gibiyim. Hadi o zaman en eğlenceli macera oyunlarından hemen birini seç ve başlayalım. Her maceranın sonunda mutlaka bir ödül vardır. Bazen gizli bir define bulursun bazen de güzel kızı kurtarıp bir öpücük alırsın. Ödül ne olursa olsun bu yolculukta çok eğleneceksin.

.
En eski macera oyunlarından biri Süper Mario olarak bilinir. Mario ilk olarak ünlü video oyun tasarımcısı Shigeru Miyamoto tarafından oluşturulmuş bu oyun serisinin ana hayali karakteridir. Donkey Kong’dan günümüze kadar 200’den fazla video oyunu çıkarılmış ve teknolojinin gelişmesiyle bu oyun sanal ortama aktarılarak farklı versiyonları oluşturulmuştur. Mario, Mantar Krallığı’nda yaşayan bir İtalyan-Amerikan muslukçusudur. Bowser adlı canavarın kaçırdığı Prenses Peach’i kurtarmaya çalışmaktadır. Mario’nun bir çok düşmanı bulunmaktadır ve hepsiyle mücadele ederek sonunda prensesi kurtarabilirsiniz. Tıpkı temizlik oyunları gibi bu oyunlarda hem uzun sürer hem de insanı resmen saatlerce bilgisayar başına bağlar.

.
Yine bir dönemin çok sevilen ve bağımlılık yaratan bir diğer macera oyunu ise Icy Tower oyunudur. Bir kulenin en üst katına çıkmak için uzun ve heyecan verici bir mücadeleye atılan sevimli, şapkalı çocuk hızlı ve dikkatli olmak için sizin yardımlarınızı bekliyor. Ona yön gösterecek birisine ihtiyacı var ve bu siz olabilirsiniz.

.
Gelelim günümüz macera oyunlarına… Çılgın Ben Ten karakteri ile hayatımıza büyük bir maceraperest girmiştir. Bu küçük ama cesur çocuğun canavarlarla nasıl savaştığına ve kazandığına şahit olabilirsiniz. Oynamak için hemen macera oyunlarından seçerek Ben Ten ile sıra dışı bir maceraya ortak olabilirsiniz. Bağımlısı olacağınız bu oyunlarla hayatınıza renk katabilirsiniz. Sizde hemen bu maceraya ortak olun ve eğlencenin tadına varın.Bir önceki yazımız olan Uçak Oyunları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Powered by themekiller.com