Merhaba arkadaşlar Replika (Kore Malı) Galaxy Telefon incelemesinde root işlemini ve imei girme/kaydetme işlemini anlatacağımdan bahsetmiştim. Şimdi de ayrıntılı olarak anlatacağım.

YOĞUN İSTEK ÜZERİNE; ŞARJI AZ GİDEN REPLİKA TELEFONLAR İÇİN ÖZEL ÜRETİLMİŞ 6000mAh PİLLERİ İNCELEDİM. 

Bunun için GERÇEKTEN alıcı olan kişiler iletisim@serhatatik.com.tr adresinden benimle iletişime geçebilir.  

BURAYA TIKLAYARAK İNCELEMEYE BAKABİLİRSİNİZ

Bu tip telefonlara imei girmek için gereken kodlar vardır. Bunlardan işinize yarayanları

İMEİ GİRME KODLARI

Galaxy S4 ün imei kodu ve değiştirmesi : *#*#889988#*#* 

Galaxy S3 ün imei kodu ve değiştirmesi : *#*#3646633#*#*

Galaxy S3 mini imei kodu ve değiştirmesi : *#112#*

Iphone 5 imei kodu ve değiştirmesi : *#8502*# 

Galaxy Note 2 imei kodu ve değiştirmesi :*#*#82043036#*#*

Bu kodları girdikten sonra GPRS e giriyoruz orda imei 1 yazan kısımda 15 haneli rakam var o rakamlardan son 2 hanesini değiştirseniz farklı yapsanız da olur yada eski telefonunuz varsa onun imeisini de yazabilirsiniz daha sonra write imei yazan kısma tıklayacaksınız. Sonra cihazı açın kapatın işlem tamamdır. Eğer koddan sonra gprs gelmezse bir kere geri tuşuna dokunmatik olan kısma basarsanız o zaman gelir ekran gprs ye girebilirsiniz.

Bu tip telefonları root etmenin şu an için bildiğim 2 yöntemi vardır ikisini de paylaşacağım.

Kore Malı (Replika) Galaxy Serileri Nasıl Root Edilir?

(1.) Yöntem:

MTK65xx USB Driver - 62.739 kere indirildi. MTK Root Tools - 57.939 kere indirildi.

Bu iki dosyayı indirerek başlayalım arkadaşlar. Maddeler halinde sıralayacağım.

  1. Telefonunuzdan Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri>USB Hataları Ayıklıyor Seçeneğine tik koyup usb kablosunu takınız. İlk bağladığınız zaman usb driverlarını kurmadıysanız telefonunuzu tanımayacaktır. USB driverlarını kurmadığınızı varsayarak anlatmaya devam ediyorum.
  • *) Bilgisayarıma sağ tıklayıp Aygıt Yöneticisine tıklayın ya da Bilgisayarım(Sağ Tık)>Özellikler>Aygıt Yöneticisi‘ni açınız.*) Android Phone yazısını göreceksiniz. Üzerine tıklayıp altta çıkan seçeneğe sağ tıklayın. Sürücüyü yükle/güncelleştir seçeneğine tıklayıp Sürücü yazılımı için bilgisayarı tıklayı seçiyoruz. İndirdiğimiz USB Driver klasörünü attığınız yeri seçip yükleye tıklıyoruz ve driver kurulumunu tamamlıyoruz.
  1. Driver kurulumunu da bitirdiğimize göre ikinci adıma geçebiliriz. Kurulumu daha önce yapmış olanlar zaten direk ikinci adımdan başlayacaklar.
  2. İndirdiğiniz Root programını bir klasöre çıkartın ve içerisindeki RunMe.bat dosyasına çift tıklayarak çalıştırın.
  3. Açılan pencereye 1 yazıp ENTER’a basınız.
  4. Running yazısı çıktığında telefonda Verileri Geri Yükle seçeneğine tıklayınız.

Telefon kendini yeniden başlatacaktır ve açıldığında ROOT işlemi bitmiş olacaktır. Uygulamaların arasında SUPERSU adında bir uygulama varsa hayırlı olsun telefonunuz rootlandı demektir.

2. Yöntemi ayrıntılı bir şekilde anlatmayacağım. Sadece root yapılan programın ismini vereceğim internetten videolu anlatımlarını bulabilirsiniz.

MTK DROID&TOOLS isimli bu programla hemen hemende bütün MTK telefonları rootlayabilir ve imei girebilirsiniz.

Son olarak ANDROID logosunun yerine SAMSUNG logosu nasıl gelir ondan bahsedeyim. Bunun Replika S4 için iki tane kod var. Bunlardan biri *#0066# diğeri ise *#91# herhangi birini deneyin birisi mutlaka işe yarayacaktır. Kodu arama bölümüne yazıp yeniden başlatın telefonunuzu. İşe yaramazsa sorun farklıdır ve başka yolu varsa size bunu yine bu konu içinde paylaşırım.

Sorularınız varsa yorumda belirtebilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olacağım. Bir sonraki yazımda ise bir kaç yöntemle nasıl imei gireceğinizi anlatacağım. Telefonculara para kaptırmayın çok zor bir işlem değil. Sağlıcakla kalın.

BİR İŞİNİZE YARADIYSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ REKLAMA TIKLAYARAK YARDIMCI OLUNUZ. ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM.Bir önceki yazımız olan Facebook reklamları ile telefon, parfüm, kilo verdirici satışı dolandırıcılığı başlıklı makalemizde bigboss parfüm nasıl, kore malı replika s4 ve kore malı s3 hakkında bilgiler verilmektedir.