Yorumla!

Şahan Gişede Cem’i Solladı

Blogun birinde böyle bir başlık gördüm ve merak edip tıkladım. Neymiş: “Cem Yılmaz ile Şahan Gökbakar’ın gişe savaşında Şahan Gökbakar öne geçti. 3 Ocak’ta CM101MMXI Fundamentals isimli gösterisini 296 kopyayla, 7+ yaş sınırıyla sinemada seyircilerle buluşturan Cem Yılmaz, 3 günde 501 bin 923 kişi tarafından izlenmişti.

Yoğun istek üzerine gösterisinin kopya sayısı 322’ye çıkarılan Yılmaz’ın gişedeki en büyük rakiplerinden Şahan Gökbakar’ın yeni filmi Celal ile Ceren ise geçen cuma 380 kopyayla, 15A yaş sınırıyla seyirciyle buluştu.

Gökbakar’ın filmi Celal ile Ceren, Yılmaz’a 100 bin seyirci fark attı ve 3 günde 601 bin 334 kişi tarafından izlenerek şimdilik bu yılın en yüksek açılışını yapan film olmayı başardı.”

Şimdi bu yazıya şöyle bir yorum getirebilirim. Elbette ki gişe olarak Şahan, Cem Yılmaz’ı solladı. Fakat! Cem Yılmaz’ın oyuncu maliyeti, mekan maliyeti vs gibi giderleri olmadığı ve üstüne üstlük sinemada gösterilen gösterideki (tiyatro alanındaki) seyircilerden de bilet parası aldığını varsayarsak. Cem Yılmaz kazanç olarak açık ara önde. Yani kısacası demek istediğim şu ki; Şahan gişede Cem’i solladı ama Cem ise kazançta Şahan’ı 4’e 5’e katladı(lafın gelişi olarak). Kısacası önemli olan tek şey gişe değil. Elde edilen kazançta önemlidir. Cem Yılmaz tek başına o kadar izleyici çekmeyi başarıyorsa, Şahan’ın senaryo ve oyuncu kadrosunu da kattığımızda çocukça bir video çekip hava atması kadar saçma sapan bir şey olamaz. E hayırlısı diyelim. O sevinedursun Cem Yılmaz’da krallık koltuğunu kimseye kaptırmama yönünde adımlarını yaptığı ilklerle sağlamlaştırsın.

Şöyle kocaman bir stadyum düşünün. Oturarak 70 Bin seyirci alıyor olsun. Yeşil sahalara da koltuklar koyduğumuzda bu sayının çok daha da yükseldiğini düşünün. Komedyenleri yarıştıranlar için söylüyorum bunu. Özellikle de Şahan ile Cem Yılmaz’ı karşılaştıranlara. Şimdi bu stadyum dolusu seyirciyi hangisi sahneye çıktığında komedyenliği ile kırıp geçirebilir. Bunu bir düşünün ve karşılaştırmayı ona göre yapın. Bunu söylememin sebebi ise ikisinin de farklı kulvarda komedyenler olduğudur.Bir önceki yazımız olan CM101MMXI Fundamentals Full İzle başlıklı makalemizde cem yılmaz gösterisi izle, cm101mmxi izle ve cm101mmxi ne demek hakkında bilgiler verilmektedir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply film izle Aralık 10, 2013 at 10:22

    Cem daha komik bulunabilir genel bakış olarak ama türkiye şahana teveccüh gösteriyor.

  • Leave a Reply

    Powered by themekiller.com