E-Ticaret

Gelişmiş E-Ticaret Rehberi

Açılan e-ticaret sitelerinin bir çoğu doğru kurgulanamadığı için kapanmak zorunda kalıyor. Kalıcı olmak için yapmanız gereken bir takım önemli şeyler mevcuttur. Bu rehberde e-ticaret hakkında tam kapsamlı bilgilere ulaşabileceksiniz. Size yol gösterici olacağından şüpheniz olmasın.

Eksik kaldığını düşündüğünüz noktalar var ise mutlaka haber verin 🙂

E-Ticaret Nedir?
E-ticaret, “elektronik ticaret”in kısaltılmış halidir. Bir elektronik ağda ürün ya da hizmetlerin alım satımına denir. E-ticarette ürünlerin satışı, dağıtımı, ödemesi ve reklam süreçleri internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kısaca e-ticaret perakende ticaret yöntemlerinin internet üzerinden gerçekleşmiş halidir.

E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?
E-ticaret yapmanın hayatımıza kattığı bir takım avantajları vardır. Şimdi bu avantajların “perakende mağazaya göre eticaret mağazanın avantajı” başlığı altındaki kısımlarını inceleyelim.

E-Ticaretin Dezavantajları Nelerdir?
E-ticaretin avantajları olduğu kadar dezavantajlarının da olduğu bir gerçek. Bu sistemin artısını ve eksisini doğru tartabilmeniz açısından ikisini de sunuyorum.

E-Ticarete Nasıl Başlanır?
Ürün fikriniz varsa nasıl başlarsınız ve ürün fikriniz yoksa nasıl başlarsınız olarak iki ayrı başlığa ayırdım.

E-Ticaret İş Modelleri Nelerdir?
B2B,B2C ve C2C de dahil olmak üzere ticaret iş modellerini bir inceleyelim.

GÜNCELLENİYOR…

Şuan yazılar hazır değil. Yazılar eklendikçe bu sayfa da uzayıp gidecek. Her başlığın kısa anlatımı da olacak ancak uzun uzun açıkladığımız yazılar da olacak. Misal E-Ticaretin avantajları konusu hem e-ticaret nedir başlığının içinde kısaca olduğu gibi kendi başlığında bir sayfası da olacak ve çok detaylı bilgiler yer alacak. Yeni başladım, takipte kalmayı unutmayın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu